Про це повідомив міністр Олександр Ткаченко у Telegram.
Голова Мінкульту підтвердив, що позов музею задоволено. Ткаченко також зауважив, що розміщення споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню.
“Це порушує вимоги пункту „а“ частини 1 ст. 91 Земельного кодексу”, – додав міністр культури.
Так званий “храм-кіоск” знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”.
Нагадаємо, що на попередньому засіданні у справі про знесення “храму-мафу” 8 лютого сторона відповідача намагалася добитися відводу судді, а також пропонувала знести музей.
“Адвокат протилежної сторони запропонував знести Музей, бо там начебто немає нічого цінного”, — розповідав у своєму Facebook Ткаченко після засідання.
Знести “храм-маф” своїм позовом Національний музей історії України вимагав ще з 2020 року.
- Президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року “Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
- Співробітники Служби безпеки України повідомили про підозру організаторам богослужіння, під час якого у Києво-Печерській Лаврі вихваляли “русскій мір”.
- Служба безпеки України завершила обшуки, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині. Під час обшуків у приміщеннях УПЦ МП було виявлено проросійську літературу, понад 2 млн гривень, більше 100 тисяч доларів та декілька тисяч російських рублів.