Про це свідчать результати Шістнадцятого загальнонаціонального опитування в умовах війни, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” з ініціативи “Українського ветеранського фонду” Міністерства у справах ветеранів України.
Відповідно до результатів, більш як 90% довіряють військовим ЗСУ, ветеранам нинішньої війни та ветеранам АТО (ООС) 2014-2021 рр. Ветеранам Другої світової війни довірять 67%, 15% – не довіряють, 17% – не змогли відповісти. Ветеранам Афганістану довіряють 62%, не довіряють 19%, не змогли відповісти – 19%. Незалежно від регіону та віку, більшість довіряють військовим ЗСУ, ветеранам нинішньої війни, ветеранам АТО.
Рівень зарплати військових, які безпосередньо беруть участь у бойових діях, вважають оптимальним 40%, нижчим необхідного – 32%, вищим – 11%, не змогли оцінити – 17%. Стосовно зарплати військових, які служать в тилу, половина оцінили її як оптимальну, 15% – нижче необхідної, вище необхідної – 13%, не змогли оцінити – 22%.
Також найбільше пільг та гарантій від держави, на думку опитаних, повинні мати ветерани російсько-української війни (50%)
Окрім цього, абсолютна більшість (93%) вважає, що суспільство сьогодні поважає ветеранів, лише 3% мають протилежну думку.
Довідка. Аудиторія опитування: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Результати зважені з використанням актуальних даних Державної служби статистики України. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%. Терміни проведення: 6-7 серпня 2022 р.
- На тимчасово окупованих територіях України переважна більшість респондентів впевнені, що їх область має бути невіддільною частиною України, а їх добробут і безпека значно погіршилися з моменту окупації.
- Для 84% українців жодні територіальні поступки з боку Україні в повномасштабній російсько-українській війні не є припустимими. Водночас 10% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності відмовитися від деяких територій — можливо.
- Після повномасштабного вторгнення громадська думка щодо радянського диктатора Йосипа Сталіна стала різко негативною. Тепер 64% українців мають негативне ставлення до диктатора і лише 5% – позитивне. Також 23% байдуже ставляться до нього.
- Згідно з даними Міністерства цифрової трансформації, 85% опитаних українців вважають, що герб СРСР на щиті “Батьківщини-матері” необхідно замінити на тризуб.