Про це політикиня написала у Facebook.
“Ось маємо нове шкідництво під виглядом турботи про бізнес. Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроєкт щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність №5371”, – розповіла Климпуш-Цинцадзе.
Вона послалася на прогноз експертів щодо цього законопроєкту – за їх оцінками, зміни торкнуться 70% працівників. Відтак документ назвала “дискримінаційним”, додавши, що профспілки виступили проти таких нововведень.
Законопроєкт передбачає, що сторони трудового договору на власний розсуд за взаємною згодою будуть врегульовувати взаємовідносини у частині виникнення і припинення трудових відносин, системи оплати праці, норм праці, розміру заробітної плати з урахуванням встановленого законом граничного мінімального розміру, надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, норм робочого часу та відпочинку з додержанням норм загальної тривалості робочого тижня, тривалості щотижневого відпочинку та інших прав і гарантій тощо.
Утім, у таких умовах політикиня вбачає загрозу для працівників.
“Ми ж чудово розуміємо, як багато роботодавців витрактують “на власний розсуд за взаємною згодою”. Це означає, що роботодавці зможуть писати які завгодно трудові договори. Не хочеш – не працюй, або погоджуйся на рабство”, – констатувала Іванна Климпуш-Цинцадзе, додавши, що це далеко не усі підводні камені цього документа.
Зокрема, законопроєкт порушує кілька статей Угоди про Асоціацію, статті Європейської соціальної хартії, Директиви ЄС, а також Рекомендації та Конвенції Міжнародної організації праці.
“Ці підходи, до речі, порушують і нашу Конституцію. Адже фактично пропонується різне трудове право для різних роботодавців. Не можуть люди на однакових посадах мати різні права тільки тому, що в них різні роботодавці”, – наголосила Климпуш-Цинцадзе.
За словами політикині, майже усі запропоновані нею та її командою правки відхилено.
- Нагадаємо, широкомасштабне вторгнення РФ вплинуло на падіння заробітних плат в Україні. У порівнянні з довоєнним часом, рівень оплати праці знизився на 25% – 50%.
- Раніше у міністерстві охорони здоров’я України повідомили, як у період війни можна отримати виплати за листками непрацездатності.