Про це повідомляє пресслужба Міністерства цифрової трансформації України у Facebook.
Всього в опитуванні взяли участь понад 1,1 млн користувачів. За результатами голосування на другому місці – Київська залізниця (понад 328,6 тисячі голосів), на третьому – Столична залізниця (понад 242,4 тисячі голосів), а на четвертому – Північна залізниця (понад 138,9 тисячі голосів).
Після завершення першого спільного опитування з “Укрзалізницею” одразу стартує наступне — потрібно вибрати нову назву для Південної залізниці. Опитування триватиме у застосунку “Дія” з 10 до 17 березня.
У відомстві пояснили, що дві гілки “Укрзалізниці” – Південно-Західна та Південна – отримали назви за географічною прив’язкою до Російської імперії. Хоча територіально розміщені в зовсім інших регіонах.
Відтак, Південно-Західна залізниця простягається від Чернігівщини до Поділля, охоплюючи території 5 та частково ще 6 областей України. А Південна охоплює території Харківської, Полтавської, Сумської, окремі райони Чернігівської, Луганської областей.
Щоб узяти участь в опитуванні, необхідно авторизуватися у застосунку, обрати “Послуги”, а далі – “Опитування”.
Під час голосування можна обрати один із чотирьох варіантів:
- Харківська залізниця;
- Слобожанська залізниця;
- Слобідська залізниця;
- Східна залізниця.
Результати будуть доступні після завершення опитування.
Довідково. Опитування відбувається у межах масштабного проєкту “Укрзалізниці” – “Залізна українізація”. Протягом 3 років змінять назви залізниць, позбудуться радянських символів та російських написів. Кожен українець може долучитися до українізації шляхом електронної демократії й зробити свій внесок у зміни “Укрзалізниці”. Зокрема, вибрати нові назви для філій.
- “Укрзалізниця” розпочинає програму “Залізна українізація”, щоб повністю позбутися російського минулого і будь-яких зв’язків із країною-агресором. Відтак у застосунку “Дія” створили голосування щодо перейменування “Південно-Західної залізниці”.
- За результатами опитування на платформі “Дія”, більшість українців проголосували за те, щоб залишити 8 березня вихідним днем.