Про це зазначив держкомітету КНР з розвитку та реформи Лінь Няньсю в РФ, його слова наводять на сайті мінекономрозвитку РФ.
8 листопада в РФ відбулась зустріч китайських та російських представників щодо “розвитку інвестиційної діяльності”. Так, під час засідання міжурядової комісії з інвестиційної співпраці сторони домовилися про виділення ще $1,3 млрд “у нові проекти”.
Заступник голови держкомітету КНР з розвитку та реформи Лінь Няньсю заявив, що російсько-китайська інвестиційна співпраця має тенденції до зростання.
“Згідно з китайською статистикою, за перші вісім місяців 2022 року інвестиції Китаю в Росію склали $450 млн, збільшившись на 150% порівняно з аналогічним періодом минулого року”, – зазначив він.
Окрім цього, на засіданні міжурядової комісії підписали меморандум про “подальше зміцнення інвестиційного співробітництва”. Зазначається, що роботу проведуть, зокрема у “сферах нової енергетики, високотехнологічних галузей економіки та в галузі інфраструктурного розвитку”.
Довідка. Зауважимо, що міжурядову російсько-китайську комісію з інвестиційного співробітництва було створено у 2014 році. Китай бере участь у проекті з видобутку, зрідження та постачання природного газу “Ямал СПГ”, нафтогазохімічної компанії СІБУР, нафтовидобувного підприємства “Удмуртнафта”, бізнес-парку “Грінвуд”.
- Флагман російської сирої нафти, марка Urals, цього місяця так і продавалася з великими знижками – після рішення ЄС щодо заборони імпорту з РФ, тоді як домінуючий покупець, Індія, купувала барелі за ціною значно нижче 60 доларів, узгодженої Заходом.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що санкційний тиск заважає Росії поповнювати запаси зброї. Він заявив, що обмеження змушують РФ платити все більшу ціну.
- Зустрічі між офіційними особами США та Китаю минулими днями були “відвертими та змістовними”, заявив високопосадовець адміністрації, додаючи, що сторони обмінялися думками щодо питань, включаючи збройну агресію Росії проти України та загрози КНДР для регіональної безпеки на Корейському півострові.
- Президент Китаю Сі Цзіньпінь під час перемовин з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем закликав до “заспокоєння” війни в Україні.