Про це свідчать результати дослідження компанії Sandvine.
Зазначається, що протягом 2022 року близько 65% світового інтернет-трафіку припало на відео. Загалом глобальний обсяг інтернет-трафіку за 2022 рік зріс на 23%. Причини – стрімке зростання використання потокового відео, постійне зростання трафіку у додатках, серед яких ігри, використання хмарних сховищ, VPN, торговельних майданчиків та конференції.
Крім того, як вважає керівник відділу рішень Sandvine Самір Марваха, після сплесків інтернет-трафіку у 2020 та 2021 роках, викликаних COVID-19, нова норма у використанні та обсягах додатків, ймовірно, залишиться.
Швидке прискорення цифрування призвело до більшої залежності від додатків та швидкої еволюції до складніших додатків, які об’єднують численні функції та можливості.
У шістці лідерів, які генерують майже половину всього інтернет-трафіку, незмінно залишаються:
- Facebook,
- Amazon,
- Google,
- Apple,
- Netflix,
- Microsoft.
Зауважимо, що торік на Netflix припало 14,9% трафіку. У такий спосіб платформа вперше обігнала YouTube, який згенерував 11,6% трафіку.
За словами Марвахи, відео майже досягло такого рівня, коли його більше не можна вважати окремою категорією, оскільки тепер воно є невіддільною частиною конференцій, ігор, соціальних мереж, обміну повідомленнями та практично всіх програм, які хочуть стимулювати взаємодію та залучення.
- Оскільки заборона абортів розповсюджена по деяких штатах у США, правоохоронні органи звертаються до Facebook та Google, щоб отримати інформацію про жінок, які бажають перервати вагітність, або ліки, які допомагають зробити це.
- В Україні створили” централізовану систему автоматичного блокування інтернет-ресурсів”. Це дозволить збирати інформацію про користувача, який намагався зайти на “заборонені” сайти, автоматично зафіксувати та передати до відповідних державних органів.
- Представник польського уряду з питань кібербезпеки Януш Чешинський звинуватив Росію в атаці, яка порушила роботу веб-сайту державної податкової служби.