Про це повідомляє пресслужба ОП.
Відвідуючи Бучу, Зеленська наголосила, що як і для кожного українця, для неї це місце невимовного болю за закатованими РФ земляками.
“Та водночас Буча жива! І вона має відновитися й жити, бути не лише місцем пам’яті про російські злочини, а й місцем нового повноцінного життя. Тому саме тут починаємо будівництво нового підприємства – фабрики-кухні”, – зазначила вона.
За словами дружини президента, у межах реформи ще до повномасштабного російського вторгнення напрацювали три варіанти організації харчування у школі:
- Кухня повного циклу (у навчальних закладах, де є економічна доцільність і технічно-технологічна можливість; все готують на місці з нуля).
- Опорні кухні (з однієї потужної кухні гарячу їжу транспортують до сусідніх шкіл).
- Фабрика-кухня (великий обсяг постачання, окрема будівля, у якій готують, охолоджують їжу й транспортують до багатьох шкіл).
Така фабрика-кухня дає змогу приготувати до 10 тисяч порцій. Так відбувається економія витрат на воду та електроенергію, постачання їжі дітям стає систематизованим, безпечним і якісним. А контроль за технологічним процесом і дотриманням норм НАССР відбуватиметься на якісно новому рівні.
Меценатом проєкту став Говард Баффет, американський філантроп і бізнесмен, син відомого інвестора Воррена Баффета.
Основними споживачами продукції нової фабрики-кухні будуть школи Бучі та щонайменше двох найближчих громад – Бородянської та Немішаївської.
Водночас в умовах війни потужності виробництва можуть бути переналаштовані або розширені для забезпечення харчуванням будь-яких груп населення, які цього потребують. Зокрема, підприємство зможе годувати тимчасово переміщених осіб і місцевих жителів.
Очікується, що фабрика-кухня в Бучі стане пілотним проєктом. Надалі мережа фабрик-кухонь може бути поширена на інші регіони. Кожне з підприємств зможе забезпечувати харчуванням 30-40 навчальних закладів (нині в Україні діє мережа з 14 тисяч шкіл та 10 тисяч закладів дошкільної освіти).
- Раніше Зеленська поділилась проєктом “Закриті очі” — його автори планують скласти повний мартиролог жертв російсько-української війни серед цивільного населення, щоб зберегти пам’ять про загиблих українців.
- Дружина президента Олена Зеленська в інтерв’ю японській телерадіокомпанії NHK (Japan Broadcasting Corporation) розповіла про проєкти у напрямі безбар’єрності, які втілюватимуть під час відбудови України. Вона нагадала, що ще до російського повномасштабного вторгнення в країні були започатковані потужні ініціативи зі створення безбар’єрного середовища та суспільства рівних можливостей.
- У межах реформи дитячого харчування кулінарний експерт Євген Клопотенко пообіцяв допомогти колегам у школах смачно готувати та складати меню згідно з новими нормами.