Про це повідомив науковий журнал Nature Communications.
Дослідження представили на ENDO 2022, щорічній зустрічі Ендокринного товариства в Атланті, штат Джорджія.
У таблетках використовували препарати DMAU і 11-MNTDC, які знижують рівень тестостерону. У кінцевому підсумку це зменшує кількість виробленої сперми.
Участь у клінічних випробуваннях першої фази взяли 96 здорових учасників чоловічої статі. Протягом 28 днів в кожному дослідженні вони отримували дві або чотири пероральні таблетки, що містять активний препарат або плацебо.
Вже через сім днів рівень тестостерону впав нижче норми, а у тих, хто приймав препарат плацебо, рівень залишився нормальним. Раніше подібні препарати мали негативні побічні ефекти через зниження тестостерону, зокрема спричиняли зменшення волосся на тілі, втому та надмірну вагу.
Цього разу побічні ефекти були “прийнятними”, як заявляли учасники. Близько 75% чоловіків, які приймали активний препарат, сказали, що вони готові використовувати його в майбутньому, порівняно з 46,6% тих, хто приймав плацебо.
На сьогодні чоловічі варіанти контрацепції представлені вазектомією та презервативами, і, отже, надзвичайно обмежені порівняно з жіночими. За словами провідної дослідниці Тамари Джейкобсон з Програми розвитку контрацепції Національного інституту дитячого здоров’я та людського розвитку імені Юніс Кеннеді Шрайвер, розробка ефективного оборотного методу чоловічої контрацепції покращить репродуктивні можливості для чоловіків і жінок. Зокрема це матиме значний вплив на громадське здоров’я, зменшуючи випадки небажаної вагітності, і дозволить чоловікам брати все активнішу роль у плануванні сім’ї.
“Позитивний досвід чоловіків у клінічних випробуваннях і високі оцінки прийнятності цієї чоловічої пігулки мають схвилювати громадськість щодо того, що контроль над народжуваністю у чоловіків потенційно буде широко доступний у найближчі десятиліття”, — додала дослідниця.
- Згідно з останнім американським дослідженням, чим менше студент спить вночі, тим нижчим буде його середній бал наприкінці семестру. Вчені, психологи та професори припустили, чому так відбувається та на що впливатиме.