Джерело: Delfi.
За ухвалення поправок проголосували 53 депутати, проти виступили 10, а 23 парламентарі утрималися.
“Використання державної мови поширюватиметься лише на оплачену передвиборчу агітацію та агітаційні матеріали, у такий спосіб партії, кандидати в депутати зможуть спілкуватися особисто зі своїми виборцями й іншою мовою”, – повідомила голова Комісії з державного управління та самоврядування Дайга Мієріня.
Поправки передбачають, що державною мовою мають бути ті агітаційні матеріали, що розміщуються в телепрограмах і радіопередачах електронних ЗМІ, на відкритих і закритих майданчиках громадського користування, у періодичних виданнях, бюлетенях, книгах та інших виданнях, підготовлених поліграфічними технологіями.
Також очікується, що оплачена політична реклама в інтернеті має бути латиською мовою.
Крім того, встановлено, що в період передвиборчої агітації перед виборами до Європейського парламенту і муніципальними виборами ці агітаційні матеріали можуть містити переклад офіційними мовами країн-членів Європейського Союзу. У таких випадках використання державної мови ні у візуальних, ні в аудіоматеріалах не може бути меншим за зміст іноземною мовою.
Стежити за порушеннями у використанні державної мови в передвиборчій агітації буде Центр державної мови.
Поправки ініційовано для зміцнення позицій латиської мови у сфері передвиборчої агітації – у передачах у ЗМІ, у приміщеннях громадського користування, газетах та журналах.
- Литовська комісія з радіо і телебачення (LRTK) ухвалила рішення заблокувати IP-адреси, з яких можна дивитися російські телепрограми, мовлення яких у Литві заборонено.
- В Естонії заблокували 53 сайти, які транслювали заборонені російські телеканали. В Естонії інтернет-провайдерам передали інформацію про 53 домени, через які можна дивитися заборонені російські телеканали. Естонський Департамент захисту прав споживачів та технічного нагляду (TTJA) продовжує моніторинг телеканалів та вебсайтів на факти порушення санкцій ЄС.