Про це повідомили на сторінці відомства у Facebook.
“Спираючись на загальноєвропейську традицію, Міністерство культури та інформаційної політики пропонує скасувати норму про додатковий вихідний, якщо окремі свята припадають на суботу або неділю. Тобто, якщо 1 травня припадатиме на неділю, то понеділок, 2 травня, буде робочим днем”, – йдеться у повідомленні.
Міністерство пропонує залишити перенесення вихідних для религійних свят – Різдва, Великодня та Трійці, а також Нового року.
Користувачі в коментарях обурилися таким рішенням:
“В чому сенс цього? Шкода вихідних? Вони ж не оплачуються. Людям більше часу на родину, якщо хто хоче працювати – ніхто цього не обмежує. Дурниця”.
“Спираючись на загальноєвропейську практику міністерство не має бажання забезпечити захист української мови та сприяти припиненню порушень такими ЗМІ як “1+1” і ко, ІСTV, “Інтер”, тощо,… себто зайнятись своїми обов’язками?”.
Проте є і прихильники змін:
“Читаю коменти в стилі “а факт стану алкогольного сп’яніння на наступний день враховуєте?!” А хто вам в горлянку, вибачте, алкоголь заливає відрами? Невже це ті свята, на яких треба “ужиратись до парасячого визгу”? Серйозно?
Чотириденний робочий тиждень це класно, але ж всі нили, коли був карантин, і пів країни сиділо на дистанційці. Що за подвійні стандарти людського мозку??!!!
Я б всі свята урівняла – і релігійні, і традиційні, і міжнародні, і т.д.
Припадає на вихідний день – відсвяткували келихом вина і без травмування організму надлишком алкоголю, ранковий душ і на роботу (якщо то з неділі на понеділок).
А то блін в січні пів місяця відпочиваємо, в травні пів місяця відпочиваємо. І все одно мало. “Хліба та видовищ”.
- Раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів схвалив розпорядження “Про перенесення робочих днів у 2022 році”. З нагоди 8 березня та Дня Конституції українці отримають по чотири вихідних поспіль.