Про це повідомив профільний міністр Віктор Ляшко після брифінгу.
Це працюватиме так: якщо українець придбав сертифікат про нібито вакцинацію проти коронавірусу, він зможе після консультації з сімейним лікарем зробити реальні щеплення та отримати справжній сертифікат.
“Ми відпрацьовуємо можливість так званої ковідної амністії. Якщо особа придбала сертифікат, приходить до лікаря, той дивиться в ЄСОЗ (Єдина система охорони здоров’я) й бачить, що людина не може вакцинуватися (бо у системі вже є запис). Нам потрібно це забрати, ми працюємо над цією моделлю, як це зробити”, – пояснив Ляшко.
Читайте також:
Окрім того, МОЗ перевірятиме випадки, коли до лікарень з ускладненнями через коронавірусну хворобу потрапляли вакциновані проти COVID-19 пацієнти.
“Ми створюємо комісію, і коли будемо фіксувати важкий випадок перенесення хвороби чи летальний випадок у вакцинованої людини, будемо розглядати їх на комісії, аби дивитися на фактори – що сталося та чому людина померла”, – пояснив міністр.
Він додав, що серед ушпиталених з коронавірусом щодня по 4 – 6% вакцинованих.
- Нагадаємо, з 23 вересня в усіх регіонах України було встановлено жовтий рівень епіднебезпеки.
- 12 жовтня уряд установив червоний рівень епідемічної безпеки в Херсонській області через поширення коронавірусної хвороби.
- 15 жовтня Кабмін установив червоний рівень епідемічної небезпеки в Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях.
- 20 жовтня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановила червоний рівень епідемічної небезпеки у Сумській області.
- 23 жовтня повідомлялось, що Рівненська та Миколаївська області перейдуть до червоної зони карантину з 26 жовтня.
- З 30 жовтня до червоної зони карантину потрапили ще 7 областей України.
- З понеділка, 1 листопада, у Києві через погіршення ситуації з поширенням коронавірусу посилили карантинні обмеження.