Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.
Заступник міністра енергетики Ярослав Демченков провів онлайн-зустріч з представниками Міністерства енергетичної безпеки та вуглецевої нейтральності (Net Zero) Великої Британії та посольства Великої Британії в Україні.
Під час зустрічі сторони обговорили розширення партнерства між країнами у сфері зеленої енергетики, зокрема в межах чинного інструменту – Координаційної групи з надання допомоги енергосектору України G7+.
Крім того, учасники зустрічі обговорили плани зі зростання встановленої потужності вітро- та сонячної генерації, реалізації проєктів з виробництва зеленого водню та локалізації в Україні виробництва необхідного обладнання. Україна має плани до 2050 року збільшити частку відновлюваної генерації у загальному до 50%.
“Електроенергія буде найефективнішим енергоносієм для економіки без викидів. Майбутнє нашої країни – за чистою ядерною та відновлюваною енергетикою”, – наголосив заступник міністра енергетики.
За словами Ярослава Демченкова, до 2050 року більша частина світової електроенергії вироблятиметься з відновлюваних джерел, і Україна не буде винятком.
“Сучасна трансформована енергетична система є ключем до досягнення наших кліматичних цілей та перетворення України в енергетичний хаб Європи. Таке зростання ВДЕ стане поштовхом для розвитку інших секторів економіки”, – підсумував заступник очільника Міненерго.
- Державне підприємство “НАЕК “Енергоатом” і американська компанія Holtec International уклали угоду про будівництво в Україні до 20 атомних енергоблоків з реакторами SMR-160.
- “Енергоатом” і компанія Rolls-Royce SMR підписали Меморандум про взаєморозуміння. У ньому передбачено відновлення енергосистеми України шляхом розгортання малих модульних реакторів.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко відвідав підприємство, де вироблятимуть ядерне паливо для вітчизняних атомних енергоблоків, а згодом і для експорту до інших країн.