Про це Крістіна Квін заявила в інтерв’ю виданню “Європейська правда“.
Вона зауважила, що США – лише один із 30 членів Альянсу, тому зазначила лише американську позицію. Наголосила, що США продовжують підтримувати політику відкритих дверей для всіх “держав-аспірантів”, зокрема й Україну, якщо вона намагатиметься приєднатися до Альянсу.
Щодо можливості вступу Фінляндії без ПДЧ, Крістіна Квін пояснила, що План дій щодо членства ніколи не був юридичною вимогою для приєднання до НАТО, а, отже, Україна також може вступити до Альянсу без ПДЧ. Однак вона не називала це скороченою процедурою. За її словами, ПДЧ – це механізм, який дозволяє державі досягти вимог, тож якщо якась держава вже відповідає всім вимогам – ПДЧ стає непотрібним.
“Тому як Україна, так і будь-яка інша держава не повинна отримувати План дій щодо членства та виконувати його у разі, якщо ви загалом відповідатимете більшій частині вимог”, – резюмувала Квін.
- Нагадаємо, соціал-демократична партія Швеції вирішила, що країна працюватиме над заявкою на вступ до НАТО. Рішення країни прискорила збройна агресія РФ проти України.
- 15 травня президент Фінляндії Саулі Нііністе заявив, що країна офіційно вирішила подати заявку на вступ до НАТО. Він зазначив, що до цього рішення Фінляндію підштовхнула агресія РФ проти України.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив про “швидкий вступ” Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного Альянсу, якщо країни подадуть відповідні заявки.
- Водночас президент Хорватії Зоран Міланович має намір ветувати вступ Фінляндії і Швеції в НАТО, якщо представлятиме країну на майбутньому Північноатлантичному саміті.