Про це повідомляє Deutsche Welle.
Настільки дешево європейський газ востаннє продавався в лютому 2022 року, до початку повномасштабної війни Росії проти України.
Згодом ціни на TTF підвищилися до 73 євро. Загалом з початку грудня вони зменшилися в середньому вдвічі. Рекордні ціни були зафіксовані минулого літа (345 євро за мегават/год), що було викликано припиненням постачання природного газу з РФ.
Проте, споживання газу у Європі на тлі нинішніх м’яких температур знижується. Зокрема до нового року температура у Німеччині місцями перевищувала плюс 20 градусів. Окрім цього, на зниження цін на природний газ вплинув також той факт, що останнім часом все більше енергії в Європі видобувається вітряками.
Раніше експерти зауважили, що економіка Європи, схоже, уникне серйозного шоку, якого боявся регіон на тлі енергетичної кризи внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Але середньострокові проблеми регіону, видається, виправити важче, і Європа постає перед боротьбою за збереження свого промислового ядра.
Зауважимо, у 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР, оскільки його найбільший споживач скоротив імпорт через повномасштабне вторгнення Москви до України, а головний трубопровід було пошкоджено вибухами.
- У 19 країнах єврозони річна інфляція прискорилася з 9,1% у серпні до 9,9% у вересні. Найвищу інфляцію у понад 20% зафіксували у країнах Балтії та в Угорщині.
- Кризи, які спричинила та посилила російсько-українська війна, можуть призвести до дефолту більш ніж 70 держав. Проблеми з продовольством, паливом та фінансами загрожують спровокувати заворушення у бідних країнах.
- 19 грудня міністри енергетики країн Європейського Союзу погодили встановлення граничної ціни на російський газ на рівні 180 євро за МВт-год, тобто близько $2100 за тисячу куб. м.
- У Москві висловили готовність відновити постачання газу в Європу газопроводом Ямал-Європа. Таке повідомив віце-прем’єр-міністр РФ Олександр Новак.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії повідомило, що 1 січня країна припинила весь імпорт російського скрапленого природного газу.