Про це повідомляє “Суспільне”.
Організаторка заходу та ініціаторка проєкту, депутатка Київської міської ради Ірина Никорак розповіла, що зараз форма відшивають в режимі “нон-стоп” та безоплатно передають жінкам на передову: “До кінця цього року вже буде 2 тисячі комплектів форми: спідньої білизни, термобілизни, теплого зимового одягу”, – додала вона.
Форма враховує жіночу антропометрію тіла: кітелі відрізняються в плечах та грудях, а штани розроблені у такий спосіб, що мають глибшу посадку та подвійну фіксацію на талії. Никорак додала, що ефективність захисниці завдяки зручній формі буде вищою та кращою.
Військова 112-ї окремої бригади територіальної оборони Києва Наталя із позивним “Ангел” наголосила, що окреме виробництво жіночої військової форми – надзвичайно важливе та потрібне: “Насправді в жіночій формі, броніках, які зроблені спеціальні під нас, це дає нам комфорт, зручність, можливість працювати в будь-яких умовах в комфорті”, – сказала Наталя.
За словами бійчині, на початку війни жінки, що вступали до лав ЗСУ, мусили ходити до кравців і перешивати чоловічу військову форму, аби підігнати її під свій розмір, але це не розв’язувало проблеми незручності.
- За словами Катерини Корнієнко, полковниці Збройних сил України, яка 22 роки перебуває на військовій службі та 8 років – на війні, жінкам в професійному плані треба доводити більше, ніж чоловікам, що вони готові до бойових дій.
- Учасниця другої Української антарктичної експедиції та дослідниця Національного антарктичного наукового центру Світлана Краковська потрапила в рейтинг 10 найвпливовіших вчених 2022 року.
- Цьогоріч вісім українок увійшли до переліку 100 жінок з усіх куточків світу від BBC, які надихають та впливають на світ.