Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.
Зазначено, що Oryx підтвердила понад 1000 втрат російських танків і 500 захоплених танків 9 лютого, що, ймовірно, означає, що Росія втратила половину свого довоєнного танкового парку в перший рік війни.
Крім того, 15 лютого IISS також зазначив, що Росія втратила близько 50 відсотків своєї довоєнної кількості основних бойових танків Т-72Б і Т-72Б3М. Один танковий полк потребує трохи менше 100 танків, тому відновлення двох танкових полків з нуля вимагало б 200 танків, яких російські збройні сили, здається, не мають у своїх запасах і не здатні швидко виробляти.
Широкомасштабні втрати танків також впливають на здатність мотострілкових формувань ефективно функціонувати. Проте мотострілецьким підрозділам потрібно менше танків у кожному, і вони можуть краще використовувати велику кількість відносно непідготовленої живої сили, “зібраної” внаслідок поспішної російської мобілізації.
Однак відсутність відновлених танкових полків і бригад позбавляє російські сухопутні сили того рівня потужності, який необхідний для здійснення та важливих в оперативному плані проривів.
- У Пентагоні заявили, що Російська Федерація, ймовірно, втратила на війні проти України близько половини своїх танків, які мала на початок широкомасштабної війни.
- У розвідці Великої Британії зауважили, що РФ, ймовірно, від січня намагається відновити великі наступальні операції в Україні. Однак найближчими тижнями Кремлю навряд чи вдасться наростити сили, аби змінити хід війни.