Про це сповіщає Associated Press.
Як повідомляється, Китай є не просто дипломатичним партнером Москви в протистоянні тому, що вони вважають домінуванням США у світі. КНР є найбільшим покупцем російських нафти та газу, що допомагає Кремлю протистояти санкціям Заходу на тлі вторгнення Росії в Україну.
“Росія може хвилюватися щодо посилення залежності від Китаю, але в неї немає інших хороших варіантів”, – сказав Лі Сінь, директор Інституту європейських досліджень Шанхайського університету політичних наук і права.
Зазначено, що цього місяця Сі звинуватив Сполучені Штати у спробі заблокувати економічний розвиток Китаю. “Є відчуття, що США та американські союзники прагнуть стримати Росію та Китай”, – сказав Лі Мінцзян, експерт з міжнародних відносин.
Крім того, додається, що перед минулорічним вторгненням Росії в Україну Сі та Путін заявляли, що у них “безмежна дружба”. Проте Пекін продемонтрував, що існують межі. КНР уникає відкритого надання Росії військової допомоги, оскільки, як попередив Джо Байден, це спричинить “невідомі наслідки” для Китаю.
Наголошено, що до 2020 року перевага Китаю над Росією зросла в кілька разів. За даними Міжнародного валютного фонду, економіка країни була в 10 разів більшою за російську.
Як зауважують у виданні, імпорт Китаю з Росії, переважно нафти та газу, зріс минулого року на 49%, до 76,4 мільярда доларів. Газета “Global Times” повідомила, що в січні та лютому Росія випередила Саудівську Аравію як найбільшого іноземного постачальника нафти у Китай.
- Президент Китаю Сі Цзіньпінь за два дні візиту в Росії не оголосив про зобов’язання купувати набагато більше газу. Китайський лідер утримався від такої пропозиції президенту РФ Володимиру Путіну.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс бачить деякі ознаки того, що Росія, ймовірно, попросила Китай надати збройну допомогу, аби посилити повномасштабну війну проти України.
- Аналітики Інституту вивчення війни, коментуючи другий день візиту китайського президента Сі Цзіньпіня до Росії, зауважили, що, найімовірніше, президенту РФ Володимиру Путіну не вдалось забезпечити необмежене партнерство з КНР, на яке він очікував.
- Президент Китаю Сі Цзіньпін запросив свого російського колегу Володимира Путіна відвідати Китай. Це відбулося наступного ж дня після візиту глави КНР до Москви.