Джерело: AP
Європейський центр з профілактики та контролю захворюваності зазначив, що через те, що в Європі спостерігається значне потепління, а хвилі спеки та повені стають частішими та сильнішими, літо — довшим і теплішим, умови сприятливіші для інвазивних видів комарів, таких як Aedes albopictus та Aedes aegypti.
У звіті стокгольмського агентства мовиться, що Aedes albopictus є відомим переносником вірусів чікунгунья та лихоманки денге, і він поширюється далі на північ і захід Європи. Інший комар, Aedes aegypti, який, як відомо, переносить віруси денге, жовтої лихоманки, чікунгунья, Зіка та віруси Західного Нілу, живе на Кіпрі з 2022 року та може поширитися на інші європейські країни.
Десять років тому комар Aedes albopictus був поширений у восьми європейських країнах. За даними ECDC, цього року комарі поширені вже у 13 країнах.
Раніше захворювання завозилися з-за кордону, але тепер у нас є випадки, отримані всередині країни”, — зазначила директорка ECDC Андреа Аммон.
Агентство повідомило, що способи боротьби з популяціями комарів включають усунення стоячої води, де комарі розмножуються, використання екологічно чистих ларвіцидів та сприяння обізнаності населення про боротьбу з комарами.
Щоб захистити себе, люди можуть використовувати протимоскітні сітки, спати або відпочивати в кімнатах з екраном або кондиціонером, носити одяг, який закриває більшу частину тіла, і використовувати засоби від комарів, повідомляє ECDC.
- Стійкість до протимікробних препаратів може спричинити 10 мільйонів смертей на рік до 2050-го. Проблему ускладнюють умови утримання тварин на сільськогосподарських фермах.
- 22 травня глава Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус закликав країни провести реформи, необхідні для підготовки до наступної пандемії, привітавши “історичне” рішення погодитися на значне збільшення бюджету під час щорічної асамблеї агентства ООН.
- Згідно зі звітом Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), за останні 30 років температура в Європі зростала більш ніж у два рази швидше, аніж середня глобальна температура.
- “М’якші” зими, які стали нормою останніми роками на Землі, можуть бути не менш руйнівними для людини та природи, як палюче сонце улітку. Вплив аномально теплих зим на природу варіюється від руйнівного впливу на сільське господарство до підвищення ризиків виникнення стихійних лих та небезпечних погодних явищ.