Джерело: “Суспільне“.
Про нові знахідки повідомив науковий співробітник Національного заповідника “Хортиця” Олег Тубольцев. Він розповів, що знахідки датуються періодами починаючи з доби енеоліту і закінчуючи ХХ століттям.
“У мене в руках – ядро для гармати, це XVIII століття. Воно чавунне, у нього вставлявся гніт, який запалювали, ядро вставляли у ствол і вистрілювали”, – розповів Олег Тубольцев.
Опріч цього, серед знахідок – артефакти епох пізньої бронзи, зрубної культури, бабинської культури, середньої бронзи. Також знайдене ілюструє ямну культуру, ранню бронзу й епоху енеоліту, середньостогівську культуру.
Виконувачка обов’язків генеральної директорки Національного заповідника “Хортиця” Світлана Охріменко зауважила, що речі, які знаходять на узбережжі, мають історичну цінність в комплексі – тоді, коли про них історики, археологи можуть зібрати повну інформацію. Конкретно на якій ділянці цей уламок кераміки чи кремінь знайдено, чи ще якийсь предмет, все це важливо, щоб це розуміли місцеві мешканці.
За словами заступника начальника відділу превентивної діяльності Нацполіції в області Олександра Кривенка, оскільки після обміління Дніпра у Запоріжжі активізувалися “чорні археологи”, доручено ГУ Національної поліції в Запорізькій області вжити заходів щодо обмеження доступу осіб без належних дозвільних документів до визначених об’єктів, а саме до русла Дніпра.
“Нині щоденно залучається близько 132 правоохоронців, які несуть службу у складі патрулів, автомобільних, піших та спостережних пунктів”, – зазначив Олександр Кривенко.
- Військовослужбовці 126-ї окремої бригади Сил тероборони Одеси під час проведення фортифікаційних робіт знайшли стародавні амфори.
- Археологи віднайшли підземелля в’їзної брами Галицького замку, збудованого на місці княжого дерев’яного замку, про який вперше згадали у 1119 році.
- У Перу археологи виявили мумію підлітка разом зі шматочками шкіри та волоссям. Знахідку датують періодом ще до епохи інків, тобто до 1438 року.