Зазнати різного роду насильства, вимушено залишити рідну домівку, втратити близьку людину або проживати розлуку з найріднішими, а згодом опинитися на роздоріжжі, в намаганнях оговтатися від гучних звуків та страшних картин, які постали в уяві – ці наслідки воєнних реалій супроводжують навіть після порятунку. Тривожність, відчуття безпорадності, невпевненість, страх за життя та майбутнє – повторні переживання наздоганяють свідомість знову і знову.
Не усі герої носять плащі, і російсько-українська війна нам це продемонструвала. Ба більше, не усі герої ходять у пікселі. Альтруїзм, самопожертва, допомога тим, хто потребує – ці речі є цеглинками, що формують міцну стіну української єдності, яку не зміг пробити ворог. Герої можуть бути всюди, навіть якщо вони самі себе так не називають. Зокрема, ним може стати якийсь із драйверів Uklon, який підвозив вас додому.
Нові обмеження щодо вживання тютюну є простором для нерозуміння та маніпуляцій та створює комфортне середовище для нагнітання з боку тютюнових лобі, через що інформаційний шум, фейки та маніпуляції навколо відповідних законодавчих ініціатив нерідко викликають спротив навіть у некурців. На щастя, відсоток населення, яке підтримує антитютюнові заходи дедалі зростає.
Серед десятків інструментів, яким користується бізнес для просування власних інтересів, політичний лобізм завжди мав доволі специфічне становище.
Пункт 3 статті 5 Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ), ратифікованої Україною 2006 року,передбачає: під час розробки та здійснення політики охорони громадського здоров'я з боротьби проти тютюну Сторони діють таким чином, щоб захистити свою політику від впливу комерційних та інших корпоративних інтересів тютюнової промисловості відповідно до національного законодавства.
Усі виробники споживчих товарів використовують пакування для того, аби привабити покупців. Не гребує цим і тютюнова індустрія, хоча реклама її виробів у нас заборонена. Чому виробники сигарет та пристроїв для куріння все одно вкладають гроші в унікальний дизайн пакування та чому він досі дозволений?
Як і будь-яке соціальне явище, куріння має свою динаміку та закономірності розвитку. Не лише у медіа, але й у побуті воно оточене ореолом "романтики" та "крутості" – попри загальновідомий факт про фізичну та психічну залежність, а також низку серйозних захворювань, які зрештою призводять до смерті.