Про це повідомляє Reuters.

Санкції значно ускладнили торговельні відносини Росії з ключовими партнерами, такими як Китай та Туреччина. Банки цих країн виявляють обережність у роботі з російськими транзакціями, побоюючись перевірок з боку західних регуляторів.

Цього року Росія дозволила використання криптовалют у зовнішній торгівлі та зробила кроки для легалізації майнінгу цифрових активів, включаючи біткоїн. При цьому країна залишається одним зі світових лідерів у видобутку біткоїнів.

“Як частина експериментального режиму, можна використовувати біткоїни, які ми добули тут, у Росії, для зовнішньоторговельних операцій. Такі транзакції вже здійснюються. Ми вважаємо, що їх слід розширювати та розвивати. Я впевнений, що це станеться наступного року”, – сказав міністр фінансів РФ Антон Сілуанов.

Раніше цього місяця президент Володимир Путін заявив, що нинішня адміністрація США підриває роль долара як резервної валюти, використовуючи його в політичних цілях. Це, за його словами, змушує багато країн звертатися до альтернативних активів.

“Біткоїн є одним із таких активів. Ніхто у світі не може його регулювати”, – зазначив Путін, висловивши підтримку широкому впровадженню криптовалют.

Експерти вважають, що рішення Росії про використання біткоїнів у зовнішній торгівлі може допомогти знизити вплив санкцій, однак водночас несе ризики для стабільності фінансової системи країни.

  • Ціна біткойна обвалилася нижче $93 000
  • Американці кидаються закуповувати дорогі товари через можливі нові тарифи за адміністрації Трампа
  • Bitcoin досяг рекордної вартості після заяв Трампа про криптовалютний резерв США