Про це повідомив народний депутат України від фракції “Голос” і перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин.
У своєму повідомленні він зазначив, що за його інформацією, російське майно в Україні досі не конвертували у мільярди гривень для українського бюджету. Далі він навів цитату з відеозвернення президента України Володимира Зеленського за 5 серпня, в якому той відзвітував про конфісковані російські активи.
“Провів сьогодні нараду щодо санкційної політики конфіскації російських активів. Як доповіли урядовці, уже примусово вилучено в Україні активів на 28 мільярдів грн, і ця робота продовжується”, – розповів Володимир Зеленський.
Для того, щоб перевірити цю інформацію, та з’ясувати, скільки ж коштів насправді було вилучено згідно з рішенням РНБО “Про примусове вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів”, Ярослав Юрчишин направив депутатське звернення до Державної казначейської служби України.
Натомість у відповіді, яку надала Державна казначейська служба України, зазначено, що станом на 23 серпня 2022 року надходження до бюджету за кодом класифікації доходів 21085000 бюджету “Надходження коштів, пов’язаних з виконанням норм Закону України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності РФ та її резидентів” – відсутні.
- Прокуратура передала в Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) кошти білоруських компаній в розмірі понад 1,5 млн гривень.
- Суд наклав арешт на нерухомість та корпоративні права підприємства, бенефіціарним власником якого є громадянин Росії.
- Міністерка закордонних справ Сполученого Королівства Ліз Трасс заявила, що країна розглядає можливість конфіскації російських активів для передачі їх Україні. У такий спосіб Велика Британія хоче наслідувати приклад Канади.