Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.
«У квітні піротехнічні підрозділи обстежили майже 35 тис. га земель сільськогосподарського призначення. А загалом з початку року — понад 115 тис. га. З них 108 тис. га станом на початок травня повернуто аграріям для господарської експлуатації. Темпи обстеження перевищують торішні.
Якщо у 2023 році в середньому за місяць піротехніки обстежували 22,8 тис. га сільгоспугідь, то за підсумками чотирьох місяців 2024-го ми вийшли на середню цифру у 28,75 тисячі гектарів щомісячно. Та з огляду на масштаб потенційного забруднення територій, працюємо над посиленням спроможностей операторів, залученням сучасних технологій та впровадженням нових рішень у сфері протимінної діяльності», — зазначила перша віцепрем’єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко.
Свириденко наголосила, що пріоритетом уряду в цій сфері є розвиток вітчизняного виробництва техніки та обладнання для розмінування, а також локалізація закордонних технологій в Україні.
«Це не лише вклад у гуманітарне розмінування, але й розвиток економіки, адже виробництво техніки в Україні — це робочі місця і податки до державного бюджету, завдяки яким, ми можемо фінансувати наш сектор безпеки і оборони.
Саме розвиток вітчизняного виробництва — ключова складова політики «Зроблено в Україні» й беззаперечний пріоритет Уряду», — зазначила Юлія Свириденко.
За словами Юлії Свириденко, відкриття ринку гуманітарного розмінування сприятиме прискоренню очищення сільгоспземель. Цього року на компенсації аграріям, які скористаються послугами розмінування, виділено 3 мільярди гривень, додаа вона.
- Протягом тижня групи розмінування знешкодили майже 5000 вибухонебезпечних предметів, — Міноборони
- Піротехніки ДСНС отримають від Уряду Японії 22 машини механізованого розмінування
- Україна отримала понад $700 млн на гуманітарне розмінування від міжнародних партнерів