Про це повідомив радник глави ОПУ в інтерв’ю “Фактам“.
Він визнав, що під час прийняття рішень “помилки є неминучою складовою”. На його думку, помилкою громадян, військових та влади було те, що ніхто “не міг повірити в те, що це відбувається у XXI столітті та відбувається з нами”.
Михайло Подоляк сказав, що на початку “ми психологічно не були готові підривати мости”. Перші кілька годин влада думала, чи варто руйнувати все те, що коштувало грошей і робилося для комфорту людей.
“Будь-якому дбайливому господареві важко самому знищити те, що він створив своїми руками. Ось цю тодішню неквапливість вважаю фундаментальною помилкою. Однак десь о шостій вечора вже побачив в очах рішучість: заради захисту країни все руйнуватимемо – разом із цими російськими іржавими танками”, — наголосив радник голови ОПУ.
Спочатку уряд думав, що російські окупанти будуть “дбайливо” ставитися до будинків, мостів та іншої інфраструктури.
“Це не наївність. Просто дбайливість — наша класна національна якість, на відміну від росіян. Подивіться, різниця ж принципова: які в Росії недоглянуті міста та села, немає доріг та інфраструктури, і наскільки ми маємо доглянуту європейську країну. Звісно, ти кажеш собі: я не можу знищити своє”, — додав він.
Після того ж, як росіяни стали знищувати елементи інфраструктури, усі сумніви було відкинуто. Подоляк наголосив, що нині головне – знищити велику кількість техніки ворога та його самого.
Радник голову ОПУ додав, що, можливо, треба було рішучіше просити зброю у Заходу й жорсткіше розмовляти з ними. Він вважає, що тактичні, ситуативні, кадрові, деякі інформаційні помилки було допущено, але казати про стратегічні – “неправильно”.
“Адже одна справа працювати у мирний час, інша — у воєнний. Якщо видно, що людина не справляється з кризою, що перебуває в пригніченому стані, тобто вона не готова приймати рішення і брати на себе відповідальність, її треба швидше позбуватися”, — резюмував Подоляк.
- Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроєкт щодо використання коштів державного Дорожнього фонду. Згідно з ним, прибирають норму, що кошти Дорожнього фонду можуть спрямовувати тільки на військові потреби та виплату боргів.
- 30 серпня Верховна Рада у першому читання підтримала проєкт закону “Про медіа” №2693-д. 233 народних депутати проголосували законопроєкт: 179 представники партії “Слуга народу”, по 12 “Платформа за життя і майбутнє” та “Відновлення”, 7 – Партія “За майбутнє”, 6 – від “Батьківщини” та 5 позафракційних.
- Згідно з повідомленнями деяких журналістів, від завтра їм буде заборонено працювати на передовій.