Про це повідомляється у медичному журналі The Lancet.
Науковці з Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та інших установ проаналізували 366 досліджень, проведених між 2000 і 2018 роками, які містяться у Глобальній базі даних ВООЗ про поширеність насильства щодо жінок.
Вони охоплюють 161 країну та два мільйони жінок і дівчат у віці від 15 років і старше.
Аналіз показує, що 27% жінок у віці від 15 до 49 років зазнали фізичного та/або сексуального насильства з боку інтимного партнера протягом свого життя. Справжня цифра є, ймовірно, ще вищою, оскільки жертви часто не бажають повідомляти про своїх кривдників, а дані були зібрані до пандемії, під час якої рівень домашнього насильства зріс.
Приблизно кожна сьома (13%) жінка сказала, що акт насильства стався протягом останнього року, що еквівалентно 492 мільйонам жінок у всьому світі.
Вважається, це що дослідження є найбільшим аналізом насильства щодо жінок, які перебувають або були у стосунках на сьогодні.
Аналіз стосувався лише фізичного або сексуального насильства та не охоплював психологічного й економічного.
- Нагадаємо, що гендерно нейтральні терміни, що запровадили у Великій Британії, аби охопити трансгендерних персон, можуть ставити під загрозу здоров’я жінок. Йдеться про звернення до вагітних як до “гестаційного носія” або “породіллі” замість звичайного “мати”.
- 25 січня, дружина принца Чарльза прийняла у своєму домі гостей із притулку для жінок і виступила з промовою щодо домашнього насильства.