Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.
Меморандум діятиме 5 років і має на меті посилення співпраці з представниками державного і приватного сектору Республіки Корея щодо комплексного територіального планування, містобудування, розвитку транспортної (залізниці, автомобільні дороги та аеропорти) та соціальної інфраструктури, децентралізованої енергетики, співпраці підприємств, дотичних до відбудови, створення нових робочих місць тощо.
За словами очільника Мінінфраструктури Олександра Кубракова, меморандум започатковує системну двосторонню співпрацю у сфері відновлення.
“Україна зацікавлена як в обміні досвідом й експертизою, так і в безпосередній участі уряду та приватних компаній Республіки Корея в проєктах відновлення вже у 2023 році. Зі свого боку, ми пропонуємо прозорі процедури, світові стандарти управління та цифрові інструменти, а також всебічне сприяння держави”, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.
Під час зустрічі з високопосадовцями та представниками бізнесу Республіки Корея заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна презентувала ключові пріоритети відновлення на 2023 рік. Окремо обговорювались проєкти концесії порту “Чорноморськ”, розвиток Дунайського кластера та підтримка “Зернової ініціативи”.
Представників Республіки Корея зацікавила цифрова екосистема управління відбудовою DREAM, яку впроваджує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури. Зокрема, учасники зустрічі поцікавились процедурами завантаження даних та створення проєктів, методологією пріоритезації, інструментами забезпечення прозорості та антикорупційними запобіжниками.
Крім того, сторони під час зустрічі обговорили можливості співпраці як на міжурядовому рівні, так і на рівні громад, а також спільне навчання спеціалістів для потреб відбудови.
- За інформацією ЗМІ, Південна Корея розпочинає надання Україні сотні тисяч артилерійських снарядів, що, за словами офіційних осіб США, зробить майбутній контрнаступ ЗСУ ефективнішим та дасть змогу Білому дому відкласти важке рішення щодо постачання касетних боєприпасів, які заборонені у низці країн.
- Уряд Південної Кореї розгляне запит Києва на деякі види нелетальної зброї. Також держава планує передати Україні обладнання для розмінування та машини швидкої допомоги.
- Південна Корея планує надати Україні 8 млрд доларів кредиту на пільгових умовах на потреби відновлення економіки. Нашу державу включили до переліку пріоритетних країн двостороннього співробітництва у межах програми Офіційної допомоги розвитку.