Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на слова композитора із Росії Alex Caspian (Тагіра Манджиєва), на звернення якого заблокували кліп.
За словами музиканта, який є резидентом українського лейбла Ukraine Dancing, 7 липня він поскаржився YouTube на цей кліп за пропаганду тероризму. Згодом відеохостинг задовольнив його вимогу.
“Причина, чому вибрав цю пісню і цей канал — це антиукраїнська пропаганда. Цинічний кліп на руїнах зруйнованого рашистами Маріуполя”, — заявив Alex Caspian.
Він вважає, що YouTube повинен повністю заблокувати канал “Сила в правде” за поширення антиукраїнської пропаганди. Втім, наразі канал має понад 90 тисяч підписників.
Варто зауважити, що прем’єра згаданого варіанта “Пливе кача” відбулася в YouTube 19 травня на каналі Акіма Апачева. Пісня звучить викривленою українською мовою, яку автор називає “трофеєм”. Місцем знімань вибрали руїни “Азовсталі”, використовуючи відеокадри з інтерв’ю українських військових із полку “Азов”.
Головна редакторка каналу RT Маргарита Симоньян написала у Twitter, що кліп знято їхнім каналом.
Як зазначала “Українська правда”, після виходу кліпу користувачі в соцмережах закликали подавати скаргу на кліп із формулюванням саме “пропаганда тероризму”. Однак, блокування відбулося за порушення правил щодо “мови ворожнечі”, яке передбачає видалення контенту, який пропагує застосування насильства або ненависть до окремих людей чи груп осіб на основі різних ознак, у тому числі етнічної приналежності, учасників бойових дій тощо.
Водночас на каналі RT кліп досі доступний.
- Нагадаємо, що керівництво соціальних мереж YouTube та Twitter стали приділяти менше уваги видаленню висловів та контенту, який містить мову ворожнечі щодо України та її громадян.
- Війни в сучасному світі ведуться не лише зброєю та військовою технікою – все більш очевидним стає важливість інформаційного впливу. З розвитком інформаційних технологій традиційне телебачення вже давно відійшло на задній план – натомість все більше домінують соцмережі, які можуть бути майданчиком для інформаційного впливу не лише для великих медіа, а й для пересічних людей. Один з них – Ігор Лаченков, більш відомий публіці як “Лачен”.
- У Росії поширюють фейки щодо втрат Збройних сил України під час бойових дій. Нібито вони становлять не менше ніж 50-70 тисяч вбитими.
- Колишній фінансовий керівник, який керує веб-сайтами, що пропагують ультраправі погляди, Чарльз Баусман, записав кадри під час штурму будівлі Капітолія для російського телепродюсера. Невдовзі він утік до Москви як “політичний біженець”.