Про це повідомляє видання Financial Times.
Раніше листи на підтримку співзасновника “Альфа-банку” Михайла Фрідмана написали щонайменше два керівники російського Фонду боротьби з корупцією (ФБК), який визнано екстремістською організацією в Росії, – пише Financial Times.
Крім голови правління Леоніда Волкова, внесеного до реєстру “іноагентів” у РФ, з проханням зняти санкції з Фрідмана до посадовців ЄС звертався виконавчий директор фонду, російський політик Володимир Ашурков.
За даними FT, він відправив листа на підтримку Фрідмана ще у квітні минулого року. Втім, сам політик цю інформацію не коментував.
До переходу до ФБК Ашурков працював директором з контролю за управлінням активами в “Альфа-груп”. Як розповідав Фрідман, у 2012 році він попросив Ашуркова залишити компанію через співпрацю останнього з російським борцем із корупцією та колишнім кандидатом у президенти Олексієм Навальним.
Скандал навколо листів на підтримку Фрідмана, відправлених чи підписаних відомими російськими опозиціонерами, виник минулого тижня. Тоді Волков заявив, що “бере паузу у своїй публічній суспільно-політичній діяльності” та роботі у ФБК.
Також у жовтні Волков відправив на ім’я голови зовнішньополітичної служби ЄС Жозепа Борреля звернення, в якому як керівник фонду закликав представників ЄС провести “окреме обговорення санкцій щодо так званих “олігархів”, великих підприємців, які не входять до складу уряду”.
“Кейс корпорації “Альфа-груп”, серед іншого, спонукав нас написати цей лист”, – йшлося наприкінці звернення, за яким слідував додаток з описом заслуг та досягнень Михайла Фрідмана та його бізнес-партнерів – Петра Авена, Олексія Кузьмичова та Германа Хана.
Також, як зазначило FT, звернення на захист Фрідмана написав і політик Ілля Яшин, теж внесений до реєстру “іноагентів”.
Видання зауважило, що листів було два. Другий написано вже з колонії.
Відповідного листа з підписами поширив російський журналіст, головний редактор, співвласник і ведучий передач радіостанції “Эхо Москвы” Олексій Венедиктов у Telegram.
- За інформацією ЗМІ, критики російської влади вимагають у Великої Британії та Євросоюзу зняти санкції з декількох олігархів з РФ, які не підтримують війну проти України.
- Протягом року повномасштабної російсько-української війни в Україні 23 найбагатші росіяни втратили 20% своїх статків. Йдеться про 67 мільярдів доларів.
- Вищий антикорупційний суд задовольнив позов про конфіскацію активів російського олігарха українського (кубанського) походження Олега Дерипаски.
- Федеральний суд Манхеттена дозволив прокуратурі конфіскувати 5,4 мільйона доларів, що належать російському олігарху Костянтину Малофєєву, що відкриває шлях для подальшого спрямування цих коштів Україні.