Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal.
Українські офіційні особи попередили про поновлення російської атаки майже через рік після повномасштабного нападу росіян. Проте деякі західні офіційні особи зазначають, що наступ навряд чи буде разовою подією. За останні тижні російські війська подвоїли атаки вздовж лінії фронту на сході України, досягнувши незначних успіхів після серії невдач минулого року.
Наразі ми оцінюємо, що 97% усієї російської армії знаходиться в Україні”, — зауважив міністр оборони Великої Британії Бен Воллес.
Російські війська намагалися наступати на всіх фронтах, сказав він, додавши: “Ми насправді не бачили такого згуртування однієї сили, щоб пробити її у великому наступі. Ми щойно бачили спроби просування вперед, і це дуже дорого коштувало російській армії”.
Україна прагне погасити атаки, виграючи час для нарощування власних сил з метою наступу задля повернення територій, раніше окупованих Росією. Західні посадовці очікують, що навесні Україна почне контрнаступ.
Речник військової розвідки України Андрій Юсов заявив, що російські війська поспішають завоювати позиції до того, як Київ накопичить достатню бойову потужність для власного наступу.
Президент України Володимир Зеленський зазначив, що важкі бої на сході виснажують можливості Росії для проведення ширшого наступу. У своєму черговому нічному зверненні глава держави додав, що ситуація в східних областях Донецької та Луганської областей залишається “вкрай складною”.
Зауваження Воллеса прозвучали, коли США та інші союзники зібралися для переговорів щодо збільшення постачань озброєнь Києву. Під час переговорів Контактної групи з питань оборони України партнери пообіцяли більше систем протиповітряної оборони та посилення навчання українських армійців. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що обговорення також зосередили на забезпеченні танками.
Однак безпосереднім пріоритетом є боєприпаси. За минулий рік українські війська випустили стільки снарядів по військам РФ, що союзники Києва намагаються задовольнити зростаючий попит, тож збільшили виробництво зброї.
Водночас міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що західні країни сподіваються зменшити швидкість обстрілу з боку Києва, покращивши українську тактику та координацію за допомогою навчання.
15 лютого в Міністерстві оборони Великої Британії заявили, що російське військово-промислове виробництво також не встигає за війною. Відомство вказало на телевізійну зустріч минулого місяця, під час якої президент Росії Володимир Путін критикував віце-прем’єра, відповідального за оборонну промисловість.
Раніше стало відомо, що британське озброєння та військові транспортні засоби можуть вироблятися в Україні у межах поглиблення зв’язків країни з НАТО.
- 19 січня міністри оборони Естонії, Великої Британії, Польщі, Латвії та Литви, а також представники Данії, Чехії, Нідерландів, Словаччини підписали “Талліннську декларацію”, зобов’язуючись надавати подальшу військову допомогу Україні у повномасштабній війні з Росією.
- Україна тепер наполягатиме на західних винищувачах четвертого покоління, таких як F-16 США, після забезпечення постачання танків, – заявив радник міністра оборони України.
- Відповідно до інформації, зібраної моніторинговою групою, Росія потенційно втратила до половини свого оперативного танкового парку з початку повномасштабної війни в Україні.
- Члени НАТО готують інструкції на випадок участі держав Альянсу у конфлікті високої інтенсивності. Вони розробляють план на випадок застосування Статті 5 про взаємозахист або на випадок військових дій за межами цієї статті.