Про це повідомило Міноборони.
Міністерство оборони наголосило, що краще знімати колаборантів прихованою камерою – без звуку та з безпечного місця. Після того, як відправите повідомлення, фахівці радять видалити листування з “єВорогом” та фото з телефона.
Щоб передати повідомлення, слід використовувати чат-бот “єВорог” у застосунку “Дія” або за посиланням у Telegram. У ньому можна передавати інформацію про російських військових або тих, хто погодився на співпрацю з окупантами.
“Якщо вам не вдалося зняти колаборанта на камеру, надсилайте заявку тільки з текстом. Проте розкажіть про всі подробиці”, – додали в Міноборони.
Користувачам радять не виставляти кадри з геолокацією та переміщенням ворогів у соцмережі. Окупанти можуть відстежувати соціальні мережі та групи, тому краще не наражати себе на небезпеку. Також не варто обговорювати місце розташування окупантів телефоном, бо його можуть прослуховувати. Особливо, якщо ви знаходитеся на окупованій території.
- Нагадаємо, у Кропивницькому суддя зобов’язав 19-річного хлопця, який агітував за “русский мир”, вивчити гімн України, розділ з Конституції, вірш “Любіть Україну” та пісню “Батько наш — Бандера”.
- Міська рада Маріуполя опублікувала імена колаборантів з місцевої фракції “Опозиційної платформи – За життя”. Вони перейшли на сторону росіян від початку наступу на Україну.