Про це повідомляє Sky News.
Раніше в Канзас-Сіті, штат Міссурі спалахнули протести після того, як минулими вихідними у темношкірого підлітка, який помилився дверима, двічі вистрелив літній чоловік.
13 квітня 16-річного Ральфа Ярла батьки попросили забрати братів, які були в гостях у друга. Проте він помилився адресою, зателефонувавши не в ті двері. У відповідь на це господар будинку вистрілив у підлітка та поранив його.
За словами батька, Пола Ярла, Ральфа виписали з лікарні в неділю. Зараз він проходить лікування вдома.
Резонансною подія стала після того, як винуватця звільнили без пред’явлення звинувачень. Згідно з законом штату Міссурі, особу, яку взяли під варту у зв’язку з розслідуванням кримінального злочину, мають звільнити протягом 24 годин, якщо їй не пред’являть звинувачення.
Адвокати сім’ї Ярла розкритикували чиновників за звільнення підозрюваного, який, як вони наголосили, є білим чоловіком: “Ви не можете просто стріляти в людей без виправдання, коли хтось стукає у ваші двері”, – зазначила сторона захисту.
Відтак сотні протестувальників зібралися біля будинку 84-річного Ендрю Лестера, скандуючи “Життя чорних мають значення” та “Справедливість для Ральфа”.
“Це була не “помилка”, це був злочин на ґрунті ненависті. Ви не стріляєте в голову дитині, тому що він задзвонив у ваші двері. Той факт, що поліція назвала те, що сталося, “помилкою”, пояснює, чому Америка така, якою вона є”, – сказала тітка пораненого підлітка, Фейт Спунмор.
Тому вона створила рахунок на GoFundMe, аби зібрати гроші на лікування племінника. На сторінці зазначено: “Мій племінник упав на землю, і чоловік знову вистрілив у нього. Потім Ральф зміг підвестися і побігти до будинку сусіда у пошуках допомоги”.
Ральфа підтримали майже 70 000 людей, пожертвувавши 2,6 мільйона доларів.
Фейт сказала, що попри те, що фізично хлопець почувається добре, у нього попереду довгий шлях розумового та емоційного відновлення.
- Глава Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреєсус заявив, що світ не приділяє однакової уваги до проблем, які стосуються людей з різним відтінком шкіри. До прикладу, сказав Гебреєсус, світ зараз більше допомагає Україні, аніж країнам, де проживають темношкірі люди.
- В Інтернеті активно обговорюється зображення темношкірого плоду в утробі матері, автором якого є нігерійський студент-медик Чидібері Ібе. Більшість людей зазначили, що вони ніколи не бачили темної шкіри на таких зображеннях.
- У американських парках “Діснейленд” цього року, вперше за їхню 66-річну історію, з’явилися темношкірі Санта-Клауси.