Про це інформує пресслужба Міністерства енергетики України.
У відомстві зазначили, що станом на сьогодні в Європі працюють 17 блоків ВВЕР-440, які поки що не мають альтернативи російському паливу. Україна своєю чергою вже розпочала виробництво складових частин паливних блоків ВВЕР-1000, а згодом почне виробництво палива і для блоків ВВЕР-440.
Міністр енергетики розповів, що наразі багато європейських країн залишаються залежними від російських ядерних технологій. Водночас Україна, відмовившись від російського ядерного палива, перевела свої атомні енергоблоки на ядерне паливо американського виробника Westinghouse.
Слідувати прикладу України й здійснити такий перехід також виявили бажання Чехія, Словаччина, Фінляндія та Болгарія. За словами Германа Галущенка, в перспективі Україна може стати постачальником ядерного палива для вище зазначених країн.
Зокрема, Герман Галущенко пояснив, що на виробничій лінії українського підприємства вироблятимуться тепловидільні збірки ядерних реакторів атомних електростанцій. У 2023 році планується завершити ліцензування і вийти на промислове виробництво хвостовиків, а 2024 року – на промислове виробництво голівок для паливних касет.
За словами міністра, зазначені компоненти будуть використовуватись для виробництва ядерного палива для потреб “Енергоатома” на підприємстві Westinghouse у місті Вестерос у Швеції.
Своєю чергою, президент НАЕК “Енергоатом” Петро Котін додав, що за планом на створення власної лінії з виробництва ядерного палива “Енергоатом” планує вийти за три роки.
“Україна є світовим лідером у галузі атомної енергетики. І сьогодні наші фахівці-ядерники спільно з американськими партнерами працюють над тим, щоб витіснити Росію зі світового ринку ядерних технологій”, – підсумував очільник Міненерго України.
Довідково. Цей проєкт реалізується НАЕК “Енергоатом” у межах співпраці з американською компанією Westinghouse.
- Сім енергоблоків українських атомних електростанцій перевели на паливо американської компанії Westinghouse Electric Sweden AB. Планується, що до 2024 року ним забезпечуватимуть усі енергоблоки.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що представники європейського бізнесу зацікавлені в участі у проєктах з відновлення українського енергетичного сектору, а уряди європейських держав – у вивченні досвіду України, як втримати енергетичну систему в умовах регулярних масованих атак.
- Група ДТЕК завершує будівництво першої черги Тилігульської вітрової електростанції. Відтак вже навесні 2023 року 19 вітротурбін почнуть генерувати електроенергію для підтримки енергобалансу України.