Про це інформує Reuters.
“Обидві країни працюватимуть разом над впровадженням глобальних ініціатив у сфері безпеки”, – заявив речник міністерства оборони Китаю Тан Кефей.
Також він зазначив, що Китай та Росія будуть “поглиблювати військову довіру та спільно захищати міжнародну справедливість”.
Крім того, за словами речника Міноборони Китаю, обидві держави організовуватимуть спільне морське та повітряне патрулювання та спільні навчання.
Зазначимо, що нещодавно президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що уряд Китаю має намір встановити новий світовий лад. Пекін хоче перебувати у його центрі.
“Чітка мета Китаю – системна зміна міжнародного порядку з Китаєм у центрі”, – зазначила вона.
Урсула фон дер Ляєн зазначила, що на сьогодні відносини Євросоюзу з Китаєм залежать від того, як змінюватиметься співпраця Пекіна з Москвою.
“Те, як Китай продовжить взаємодіяти з путінською війною, буде визначальним фактором для відносин ЄС та Китаю у майбутньому”, – зауважила президентка.
Глава ЄК нагадала, що існують проблеми із Китаєм стосовно агресії проти Тайваню. Також є порушення прав людини на території КНР.
“Ці ескалаційні дії вказують на Китай, який стає репресивнішим усередині країни і більш напористим за кордоном… Ми стурбовані тим, що стоїть за цим поверненням на світову арену”, – додала вона.
Наступного тижня фон дер Ляйєн поїде до Пекіна разом із президентом Франції Емманюелем Макроном.
- Лідер Китаю Сі Цзіньпінь заявив, що КНР готується до війни. Глава країни розкрив тему в чотирьох окремих промовах, в одній з яких наказав генералам “сміливо воювати”.
- Палата представників Конгресу США одностайно схвалила законопроєкт, згідно з яким КНР мають позбавити статусу “країни, що розвивається” у міжнародних організаціях.
- Президент України Володимир Зеленський запросив в Україну главу Китаю Сі Цзіньпіна, який досі жодного разу не спілкувався з ним після початку повномасштабного вторгнення.