Про це повідомила пресслужба Одеського оперного театру.
За словами організаторів, у трупі були українці та кілька чехів, але перевірити інформацію неможливо. Організація до 2017 називалася ТОВ “Театр російського класичного балету”, а потім стала “Театром класичного та сучасного балету”. Нині ж вона представляється Національним балетом з Одеси, але з російським репертуаром.
“На неодноразові звернення щодо припинення цієї протиправної та антиукраїнської діяльності керівництво “The Ukrainian National Ballet of Odessa” належним чином не реагує і, попри всі заклики мистецької спільноти бойкотувати репертуар російських композиторів, відмовляється вилучати балети, які в усьому світі асоціюються із культурою агресора”, – зазначили Одеській національній опері.
Через ситуацію посол України у Франції Вадим Омельченко звернувся з листом до міністерки культури Франції Рими Абдул Маяк. Він закликав припинити шахрайські дії “The Ukrainian National Ballet of Odessa”.
“В умовах масштабної війни, яку Росія веде в Україні, російсько-українська мистецька співпраця не є можливою. Така співпраця, яку допускає “Український національний балет Одеси”, йде на користь російській пропаганді проти України та відволікає увагу від боротьби українського народу за свою незалежність та ідентичність, а також від злочинів, які Росія зараз чинить проти українців”, – йдеться у зверненні.
Український посол закликав вжити необхідних заходів для недопущення виступів трупи “Українського національного балету Одеси” у містах Франції. Зокрема, аби не дискредитувати ім’я України та не плутати справжню українську культуру з російською пропагандою.
- Сто років тому у концертному залі Carnegie Hall відбувся концерт української музики. І знову – як і в 1922 році – родзинкою програми у Нью-Йорку стане знаменитий “Щедрик” в обробці Миколи Леонтовича.
- В Україні презентували документальний фільм “Щедрик проти “русского міра”, де розповіли про історію культурної місії хору Олександра Кошиця. Мандрівна капела з 1919 року популяризувала українську музику на Заході та вперше дала можливість почути “Щедрика”.